Home 22.Dönem Milletvekilleri Semiha Öyüş Kimdir?

Semiha Öyüş Kimdir?

0
233

1960’ta Ortaca’da doğdu. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Aydın Barosunda Çocuk ve Kadın hakları ile ilgili komisyon çalışmalarında bulundu. AK…

1960’ta Ortaca’da doğdu. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Aydın Barosunda Çocuk ve Kadın hakları ile ilgili komisyon çalışmalarında bulundu. AK Parti Aydın, Teşkilat Kurucu İl Başkan Yardımcılığı ve Kurucu İl Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini yürüttü. 03.11.2002 yılında yapılan milletvekili seçimlerinde 22. Dönem AK Parti Aydın Milletvekili olarak TBMM’ye girdi.

1. ve 2. AK Parti Olağan Kongrelerinde Genel Merkez MKYK, 3. ve 4. Kongrelerinde Genel Merkez MDK üyeliğine seçildi.  Türkiye- Litvanya Dostluk grubu başkanlığı yaptı.

TBMM’de kurulan birçok soruşturma komisyonunda görev aldı. 24. Dönem AK Parti Aydın milletvekili olarak tekrar seçilen Öyüş, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu, Anayasa Komisyonu ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonlarındaki üyelik görevlerini yürütmektedir. Orta düzeyde İngilizce bilen Öyüş, bekardır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here