Aşkın Asan Kimdir?

1965 Yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve Orta okul tahsilini müteakip 1981 yılında Of Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Buradan…

1965 Yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve Orta okul tahsilini müteakip 1981 yılında Of Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Buradan Türkiye ve Suudi Arabistan arasında bulunan kültür antlaşması kapsamında kazandığı burs ile Riyad Üniversitesi – Eğitim Fakültesi, İslami İlimler Bölümüne kabul edildi. 1988 yılında buradan yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu.

1990 yılında West Texas Turkish-Amarican Association’un bursunu kazanarak ABD’de Texas Tech Universitesi, Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında Mastır yaptı. 1993 yılında Türkiye’ye döndü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinde doktora çalışmalarına başladı. 1998 Yılında doktor oldu ve aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünden Yardımcı Doçen olarak çalışmaya başladı. 1999-2003 Yılları arasında Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2003-2004 yılları arasında YÖK tarafından DUBAİ’de bulunan Ajman University of Science and Technology’de görevlendirildi. 2004 yılında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünde Doçent olarak çalıştı. Eylül 2005 tarihinde kendi isteği ile Karadeniz Teknik Üniversitesinden ayrıldı ve Umman’ın başkenti Muscat’ta bulunan Sultan Qaboos Universitesi, Eğitim Fakültesi, Öğretim Teknolojileri Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı ve halen bu görevine devam etmektedir. Danışmalığında çok sayıda bitirme ödevi ve yüksek lisans tezi tamamladı.

Pek çok jürilerde üyelik görevinde bulundu. Çeşitli fonlar tarafından desteklenen araştırma projeleri yürütücüğü yaptı. Lisans ve lisansüstü düzeyde pek çok ders verdi ve halen vermeğe devam ediyor. Çoğu uluslararası olmak üzere 40’ın üzerinde makalesi yayımlandı. Eğitim ile ilgili çeşitli danışmanlık görevlerinde bulundu. Prof. Dr. Habip ASAN ile evli olan Doç. Dr. Aşkın ASAN üç çocuk annesidir. Doç. Dr. Aşkın ASAN iyi derecede İNGİLİZCE ve ARAPÇA bilmektedir.

Önceki İçerikAhmet İyimaya Kimdir?
Sonraki İçerikBurhan Kayatürk Kimdir?
- Advertisment -spot_imgspot_img

Most Popular

Abdurrahman Öz Kimdir?

Mehmet Sadık Atay Kimdir?

Semiha Öyüş Kimdir?

Recent Comments