Ana Sayfa24.Dönem MilletvekilleriMuhammed Murtaza Yetiş Kimdir?

Muhammed Murtaza Yetiş Kimdir?

1972 yılında Adıyaman’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adıyaman’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini, ardından Çocuk Sağlığı ve…

1972 yılında Adıyaman’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adıyaman’da tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini, ardından Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşında uzmanlığını tamamladı.

Bir hekim ve yönetici olarak pek çoğu alanında ilk olan başarılı uygulamalara imza attı. Engelli ve yatağa bağımlı hastalara evde sağlık hizmeti sunan Şifa Hatun Evde Sağlık Bakımı Merkezi, aynı grup hastaların hastane hizmetlerinden öncelikle yararlanmasını sağlayan Turuncu Masa, Turuncu Kart uygulaması, Tele-tıp gibi alanında ilk sayılabilecek uygulamaları nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

Birçok STK’nın kurucu ve yöneticiliğini yaptı. Çocuklara, gençlere ve yetişkinlere konferans, seminer, gezi ve okuma faaliyetleri, “Özürlülerin Sosyal Katılımı İçin Ortak İrade”,”Eski Doğudan Yeni Doğuya Yeniden Bilgi Toplumu İçin Okuma Atölyesi” projeleri ile ülkemizin sosyo- kültürel gelişimine katkıda bulunmaya çalıştı.
Dünyanın kriz bölgelerine sağlık yardımı yapmayı amaç edinen ‘Yeryüzü Doktorları’nın çalışmalarında yer aldı. Bu çerçevede Afrika’nın çeşitli ülkelerinde, Gazze’de sağlık tarama ve tedavi faaliyetlerine katıldı.

Tıp alanındaki bilimsel yayınlarının yanı sıra, muhtelif gazete ve dergilerde yazıları  yayınlandı. “Yeni CHP / CHP de Ne Değişti ?” adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Yetiş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Önceki İçerikMehmet Metiner Kimdir?
Sonraki İçerikSalih Fırat Kimdir?
- Advertisment -spot_imgspot_img

Most Popular

Abdurrahman Öz Kimdir?

Mehmet Sadık Atay Kimdir?

Semiha Öyüş Kimdir?

Recent Comments